Przepraszame. W trakcie realizacji
W swojej internetowej przeglądarce wpisz do pasku adresu URL, który ci przekaże Twój IT
administrator. Na tym adresie będzie dostępna aplikacja BikeGuard.
Po otwarciu strony pojawi się niżej pokazany dialog. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i
hasło. To powinien ci przekazać Twój administrator aplikacji. Jeśli logujesz się po raz
pierwszy – chodzi o zupełnie nową instalacje i konto użytkownika jeszcze nie zostało
wytworzone, tak więc użyj domyślnego loginu: nazwa użytkownika admin i hasło nimda.
Natychmiast subskrypcji, gorąco polecamy zmienić hasło dla konta admin.
Jeśli zdarzy się, że zapomniałeś hasła, należy użyć link Zapomniane hasło, jak pokazano powyżej. Dostaniesz się na stronę, gdzie wprowadzisz nazwę użytkownika i wyślesz. Jeżeli nazwa użytkownika jest prawidłowa (egzystuje w systemie BikeGuard), to hasło będzie przesłane na e-mail administratora (patrz ustawienie tego e-mailu w dokumentacji instalacyjnej Konfiguracja do wysyłania poczty)
Po pomyślnym wyświetli się strona główną ze statystyką. W przypadku pierwszej instalacji będzie oczywiście bez danych statystycznych. Następnie pojawi się w górnej części kilka zakładek głównego menu (może to być inne, jeśli użytkownik loguje się jako użytkownik z mniejszymi uprawnieniami).
Następnie w górnej prawej części jest do dyspozycji pasek stanu z następującymi informacjami lub czynnościami:
Na profil użytkownika wejdziemy kliknięciem na imię aktualnie zalogowanego użytkownika w prawym górnym rogu ekranu. Tutaj użytkownik może zmienić imię i nazwisko, a również ustawić nowe hasło.
To jest strona, która służy do konfigurowania zachowania całej aplikacji. Składa się z czterech części:
Ponownie, nie wszystkie zakładki będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Administrator ma pełny dostęp. Dalej, to użytkownik z prawem „edycja“ ma uprawnienia do zakładki Baza danych.
W tej sekcji są ważne właściwości aplikacyjne. Poniżej znajduje się opisy poszczególnych pól:
W tej części zestawu nastawia się dane potrzebne do właściwej komunikacji z centralnym rejestrem Refiz.eu. Bez tegoustawienia nie można wysłać zarejestrowane rowery do rejestru centralnego!
Opis ustawień:
W tej sekcji można zmienić obrazek/logo lokalnej ewidencji BikeGuard. Możecie tu wgrać np. znak swojej organizacji(straży miejskiej) zamiast standardowego loga Refiz. Rozmiar obrazu dla loga aplikacji nie powinien przekroczyć rozmiar 250×250 pikseli.
Ten prosty dialog służy do sprawdzenia, czy w aplikacji zostało poprawnie ustawione wysyłanie wiadomości e-mail. Może to być np. wysłanie zapomniane hasła lub niektórych stanach błędnych. W przypadku, że nie działa wysłanie test e-mailu, należy skontaktować się ze swoim IT administratorem.
Tutaj jest możliwe zrobić kompletną kopie zapasową całej bazy danych s Waszą ewidencją rowerów. Zalecamy nie zaniedbywać tego i regularnie tworzyć kopie zapasowe.
Następna opcja Export ewidencji zrobi uproszczony eksport do formatu odpowiedniego do pracy w programie Excel. UWAGA, to nie może służyć jako kopia zapasowa do przywrócenia bazy danych w przypadku awarii.
To jest specjalna strona przeznaczona wyłącznie dla użytkowników z prawami administratora. Tutaj można znaleźć wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w lokalnym rejestrze. Jest to np. informacje, kto się, kiedy zalogowanego do systemu, kiedy odbyła się kontrola na nową wersję, ale głównie są tu informacje o ewentualnych błędach w systemie. Kliknięciem na linie w tabeli się otwiera szczegół pozycji. Jeśli chodzi o błąd, to zalecamy skopiowanie zawartości i równocześnie z opisem sposobu wystąpienia błędu wysłać go na nasz e-mail serwisu.
Tworzyć nowe konta użytkowników może tylko użytkownik s uprawnieniem administratora. Nowe konto użytkownika utworzymy w module Użytkownicy.
Stosując proste okno dialogowe wypełnimy wszystkie wymagane informacje. Ważne zapamiętać, że nazwa użytkownika musi być unikalna w systemie. Wskazane jest również, wybranie wystarczająco silnych haseł.
Konkretnemu użytkownikowi możemy ustalić trzy różne role, które są zależne na ustanowieniu Administrator i Edycji dozwolonej.
Moduł ten służy zarówno do samotnej ewidencji rowerów, tak i synchronizacji z centralnym rejestrem.
Wpisanie roweru odbywa się za pomocą przycisku Nowy wpis. Korekcje istniejących odbywa się prostym kliknięciem na pozycji s rowerem.
Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych a naciśnięciu przycisku OK wykona się kontrola na wprowadzone dane. Ewentualne błędy są graficznie wyróżnione czerwonym obramowaniem, gdzie wyświetlą się informacje o problemie po oznaczeniu myszką małego trójkąta wprawo.
Jeśli są w administracji ustawione jakieś pierwotne dane, to będą one przy zakładaniu nowego wpisu wstępnie wypełniane.
Przycisk ten służy do synchronizacji danych z rejestrem centralnym Refiz.eu – wyślą się Państwem rejestrowane rowery. Dotyczy to zarówno nowych pozycji, a także ewentualnych korekt w istniejących danych.
Sekcja ta jest używana do ewidencji i filtrowaniu pomiędzy istniejącymi właścicieli rowerów, a także pomiędzy już zarejestrowanymi sprzedawcy rowerów w lokalnym rejestrze.
Na tej stronie jest możliwe zapisać właściciela, ale praktycznie się to tak prawdopodobnie nie będzie robić. Właściciele rowerów (przyrządów pomocniczych) są bowiem automatycznie zapisani już przy samej ewidencji danego roweru, gdy w odpowiednim formularzu też wpiszecie niezbędne informacje o właścicielowi. Po zapisaniu sią właściciel zjawi na tym liście.
Ta część aplikacji zapewnia interfejs do własnej edycji /administracji różnych klasyfikacji. Te klasyfikacje są dostępne podczas wpisu/edytowania roweru w ewidencji i zapewniają możliwość szybkiego wyboru dostępnych opcji.
Zasada ich zarządzania jest prosta. Po kliknięciu w konkretnej zakładce odpowiedniej klasyfikacji (np. Producenci) otwiera się strona z tabelą zawierającą listę już zarejestrowanych producentów. Za pomocą przycisku Nowy wpis możemy dodać nowego producenta. Kliknięciem na wybraną linie w tabeli ponownie otworzymy do edycji / modyfikacji danego producenta. I kliknięciem na ikonę kosza spowodujemy usunięcie tej pozycji.
Dla poszczególnych linii / pozycji może być również dostępny symbol roweru lub przyrządu ułatwiającego poruszanie się, , czy obie ikony. Ta informacja oznacza, że np. dany producent dotyczy zarówno dla rowerów, jak również do przyrządów ułatwiających poruszanie się.
Ta klasyfikacja pozwala śledzić Wami użyte kody DNA oznakowania. Jej zastosowanie Państwu ułatwi zarówno nowy wpis do ewidencji, jak zmniejszenie ryzyko błędnego wpisu kodu identyfikacyjnego. Równocześnie otrzymacie ewidencje rejestrowanych kodów identyfikacyjnych oraz datę, kiedy te kody zaczęliście po raz pierwszy w organizacji używać.